X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Koniec z dyskryminacją kobiet w ciąży w ubezpieczeniach?

2009-07-17 11:23 piątek
Ciąża a zakup ochronnej polisy na życiejpg
Dotychczas towarzystwa ubezpieczeń stosowały praktykę zwiększania składki w ubezpieczeniach życiowych oraz majątkowych dla kobiet w ciąży. Sytuacja powinna ulec zmianie po 18 czerwca, kiedy to weszły w życie przepisy uniemożliwiające stosowanie takich praktyk.

Zmiany tylko na papierze

Rzeczywistość okazała się odmienna od założeń. Niektóre towarzystwa nawet nie zmieniły warunków ubezpieczeń. Inne z kolei dokonały formalnych zmian, ale na przykład uchylają się od odpowiedzialności w sytuacji porodu. Sytuacja zatem nie jest do końca jasna. Nowe prawo miało dostosować działalność ubezpieczeniową do obowiązującej w Europie zasady równego dostępu przedstawicieli obu płci do towarów i usług.

Zdaniem Rzecznika Ubezpieczonych towarzystwa nie maja prawa ograniczać z zakresu ubezpieczeń zdarzeń związanych z ciążą, ani też żądać za takie świadczenia dodatkowej składki. Inną opinię wyraża KNF, który przyznaje prawo do wyłączenia z zakresu ubezpieczenia kosztów porodu. Sprawę bada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kilka wskazówek na temat ubezpieczenia zdrowotnego dla kobiet w ciąży 

Zanim nastąpi jakakolwiek wiążąca decyzja i nie towarzystwa dostosują umowy do nowych wymagań, na razie wszystkie kobiety w stanie błogosławionym muszą się zmierzyć z dotychczasową rzeczywistością.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz Ochrony Ubezpieczonych - fundusz powołany przez Ministra Finansów ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.